Slajd 01

Aktualności

Wykład

Społeczność LMK zaprasza na wykład naukowy  ks. prof. dra Jerzego Jastrzębskiego, członka Komitetu Organizacyjnego Archidiecezji Warszawskiej ds.  beatyfikacji Kardynała Stefana  Wyszyńskiego, pod tytułem: „Czy chcesz wiedzieć, jak pięknie żyć i być szczęśliwym? Posłuchaj duchowego himalaisty błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego”, który odbędzie się 24 listopada 2021r.  o godz. 13.00 w Centrum Kultury Browar B.

Patronat honorowy nad wydarzeniem  objęli: Biskup Włocławski Krzysztof Wętkowski, Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty  Marek Gralik, Poseł na Sejm RP  Anna Gembicka , zaś patronat medialny: ogólnopolski Tygodnik Idziemy i diecezjalny tygodnik Ład Boży.

Świąteczna zbiórka żywności

Zapraszamy wszystkich o „wielkich sercach” do udziału w „Świątecznej zbiórce żywności” prowadzonej przez Stowarzyszenie „Przyjazny Włocławek” na rzecz rodzin z Włocławka i okolic znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej.

Koordynatorem szkolnej akcji jest wolontariuszka Patrycja Koperniak z kl. IIIf oraz opiekun Renata Orlikowska, pedagog szkolny.

Ocieplenie klimatu to fakt!

Zainspirowani ubiegłorocznym projektem „Szkoła z klimatem”, tegoroczni maturzyści z klasy 3h i 3g w  piątek 19.11. wzięli udział w jesiennych nasadzeniach wokół szkoły . Dzięki sponsorowi- Radzie Rodziców- na jednym ze skwerów  posadzono 14 krzewów tawuł i 2 drzewa głogu odmiany Paul’s Scarlet. Tuż przed maturą powinny pojawić się na nich pierwsze białe i różowe kwiaty.  Mimo listopadowej mżawki i chłodu wszystkim humor dopisywał, a świadomość działania na rzecz klimatu i estetyki otoczenia motywowała do ciężkiej pracy. Liczymy na to, że kolejne nasadzenia z inicjatywy maturzystów staną się tradycją każdej  jesieni w LMK … Opiekun projektu: Emilia Bordon

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Miło nam poinformować, że  III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku otrzymało dofinansowanie 15000 zł w ramach zadania „Priorytet 3: Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych” w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.
 Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

W ramach dofinansowania biblioteka LMK wzbogaci się o program do obsługi biblioteki MOL NET +, sprzęt komputerowy dla nauczyciela bibliotekarza, a 58% procent dofinansowania zostanie przeznaczone na zakup książek dla młodzieży do biblioteki szkolnej.

Święto Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klas 1e, 3e, 3f i 3j przygotowali montaż słowno –  muzyczny poświęcony walce o niepodległość „Rozmowy o Polsce 11 listopada”. Koordynatorem projektu była Pani Bożena Piętowska – nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie. Strona techniczna i montaż – Marcel Korylak kl. 3f.

Zapraszamy do obejrzenia montażu: https://www.youtube.com/watch?v=3bO3MGXhxN0

 

 

Osiągnięcia

Galerie

konkurs

Nasza lokalizacja

Nasz adres

III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku

ul. Bechiego 1
87-800 Włocławek
sekretariat: tel. 54 2322965

e-mail: sekretariat@lmkwloclawek.pl

Inspektor ochrony danych: Jadwiga Olejniczak
Telefon: +48 54 427-01-58
e-mail: jolejniczak@cuwpo.wloclawek.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

LMK w Social Media