Slajd 01

Projekt Skandynawia

Uczniowie LMK  5 – 12 września 2021r. zwiedzali Danię, Szwecję i Norwegię. Wyjazd odbył się w ramach projektu edukacyjno-językowego „Skandynawia”, którego celem było poznanie kultury         i obyczajów krajów skandynawskich oraz doskonalenie umiejętności  posługiwania się językiem angielskim w praktyce. Konopniczanie wyruszyli z Włocławka, przez Niemcy do Rostocku, gdzie przeprawili się promem do Kopenhagi, stamtąd przejeżdżając słynnym mostem nad Sundem dotarli do Goteborga w Szwecji  i dalej do Oslo, Lillehammer  w Norwegii.

Uczniowie LMK w trakcie  skandynawskiej wyprawy wizytowali szkołę średnią w Kopenhadze. Gospodarze na powitanie Konopniczan wywiesili biało-czerwoną flagę. Młodzież obu krajów wymieniała się opiniami  na temat polskiego i duńskiego systemu edukacji, narodowych tradycji, kultury, kuchni, sposobu spędzania wolnego czasu, w tym ulubionej muzyki. Konopniczanie zachwycili się otwartymi przestrzeniami w szkole duńskiej, które całkowicie wyparły znane z polskiej szkoły klasy. Niezwykłe wrażenie zrobiła na nich dbałość Duńczyków o ekologię, przejawiająca się m.in. w tworzeniu na dachach szkół ogrodów botanicznych, w których odbywają się lekcje biologii czy zakładaniu ulów i produkowaniu miodu dla całej szkolnej społeczności.

Konopniczanie w czasie pobytu w Skandynawii  mieszkali w drewnianych, ekologicznych domkach, których dachy pokryte były roślinnością. Domki wyposażone były w saunę. Odbyli rejs po fiordach norweskich, degustowali szynkę z renifera i tradycyjny ser norweski w kolorze karmelu. Zwiedzali także skandynawskie muzea, podziwiali architekturę Kopenhagi, Oslo czy Goteborga oraz malownicze krajobrazy. Nawiązali również liczne przyjaźnie. Owocem tej wyprawy będzie przyjazd duńskiej młodzieży do Włocławka w kwietniu 2022r.

Nasza lokalizacja

Nasz adres

III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku

ul. Bechiego 1
87-800 Włocławek
sekretariat: tel. 54 2322965

e-mail: sekretariat@lmkwloclawek.pl

Inspektor ochrony danych: Jadwiga Olejniczak
Telefon: +48 54 427-01-58
e-mail: jolejniczak@cuwpo.wloclawek.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

LMK w Social Media