Slajd 01

Colloquia Konopniczańskie

„Colloquia Konopniczańskie” to wyjątkowa impreza odbywająca się cyklicznie od 2012 r. Wówczas z inicjatywy  pani Dyrektor Anety Jaworskiej rozpoczęliśmy długą i owocną współpracę z Wydział Humanistyczny UMK. Tegoroczne „Colloquia” miały szczególny charakter, wpisując się w obchody Roku Cypriana Kamila Norwida, wielkiego romantyka, nazywanego Czwartym Wieszczem. Dzięki współpracy z panią Moniką Budzeniusz, Dyrektorem Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku udało się zaprosić szczególnych gości. Na włocławskiej scenie przed uczniami naszej szkoły wystąpił niezwykły duet: pani Maja Komorowska, legenda kina i teatru, muza Andrzeja Wajdy, Tadeusza Konwickiego, Krzysztofa Zanussiego, i pan Łukasz Borkowski, aktor m.in. Teatr PoloniaTeatr Narodowy w WarszawieTeatr Polskiego Radia. 

W drugiej części uroczystości nadal królowała poezja, tym razem w formie śpiewanej. Widzom zaprezentowała się uczennica LMK Oliwia Wróbel, która wykonała piosenkę „Człowieczy los” z repertuaru Anny German. Następnie z minirecitalem wystąpiła Emilia Kuczmaja, uzdolniona wokalnie absolwentka LMK, która zaprezentowała utwory Agnieszki Osieckiej, Henryka Roztworowskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz „W Weronie” C.K. Norwida do poruszającej muzyki skomponowanej przez akompaniującego maestro Mariana Szczepańskiego. Na altówce akompaniowała Kasia Modrzejewska.

Na zakończenie uczestnicy imprezy wysłuchali krótkiego wykładu na temat życia i twórczości Norwida. W zastępstwie pani prof. dr hab. Grażyny Halkiewicz-Sojak z Polonistyki UMK wygłosił go dr Miłosz Kłobukowski, polonista LMK.

Bardzo dziękujemy przybyłym na uroczystość gościom i mediom: 

Nasza lokalizacja

Nasz adres

III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku

ul. Bechiego 1
87-800 Włocławek
sekretariat: tel. 54 2322965

e-mail: sekretariat@lmkwloclawek.pl

Inspektor ochrony danych: Jadwiga Olejniczak
Telefon: +48 54 427-01-58
e-mail: jolejniczak@cuwpo.wloclawek.pl

Dziennik elektroniczny

Biuletyn informacji publicznej

LMK w Social Media