tlo_01 tlo_02 tlo_03

logo lmk

postacie lmk

Islandia

W dniach 12 – 16 marca uczniowie: Jakub Głowacki, Magda Pałucka, Jakub Ścierzyński i Martyna Szatkowska oraz nauczycielki: pani Monika Mróz i Ewa Milewska przebywali w Islandii na spotkaniu uczestników projektu Teen TV. Wraz z rówieśnikami z Islandii, Niemiec, Francji, Belgii i Grecji uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach, na których doskonalili swoje umiejętności nagrywania filmów, oglądali przygotowane wcześniej filmy oraz dzielili się doświadczeniami w pracy nad projektem. Szczególnie cieszy nas fakt , ze film zrobiony przez nasz polski zespół: "Typical day in my school" został bardzo dobrze przyjęty i chwalony za kreatywność i profesjonalizm. Wszystkie jego aspekty: pomysł, zdjęcia, gra, montaż oraz rola prowadzącego, zostały bardzo wysoko ocenione.
W czasie wizyty w szkole w Grundarfjordur, uczestniczyliśmy w lekcji języka islandzkiego oraz mieliśmy okazję przyjrzeć się pracy szkoły, rozmawiać z nauczycielami i uczniami. Było to szczególnie interesujące, gdyż szkoła ta ma innowacyjny system nauczania oraz bogate i nowoczesne zaplecze.
Program wyjazdu obejmował także kąpiel w basenach termalnych: Blue Lagoon oraz wycieczkę po półwyspie Sneafellsness, gdzie podziwialiśmy piękne, magiczne, zimowe krajobrazy Islandii. Uczniowie mieszkali w domach swoich rówieśników, mogli więc z bliska przyjrzeć się codziennemu życiu islandzkich rodzin. Brali udział w spotkaniach towarzyskich i wspólnie spędzali wolny czas.
Wszyscy uczestnicy projektu: uczniowie, nauczyciele oraz rodziny goszczące uczniów spędzili ostatni wieczór na pożegnalnej kolacji przygotowanej przez islandzkie rodziny. Próbowaliśmy tradycyjnych islandzkich dań, głównie z ryb. Grundarfjordur jest małą, nadmorską miejscowością, w której mieszkańcy znają się dobrze, spędzają razem czas oraz wspólnie decydują o życiu lokalnej społeczności. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, poczuliśmy ciepłą i serdeczną atmosferę tego miejsca. Islandia, jaką zobaczyliśmy, to kraj, w którym dzika natura i surowy klimat współgrają z nowoczesnością, a jej mieszkańcy są otwarci, gościnni i serdeczni.
Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie przy przygotowaniu filmów, doskonałe zachowanie, otwartość, niezmiennie dobre nastroje i poczucie humoru. Mamy nadzieje, że wyjazd ten okazał się dla nich nie tylko ciekawym doświadczeniem i okazją do zawarcia wielu przyjaźni, ale również inspiracją do dalszej pracy.

 

Foto

dziennik elektroniczny

aktualnosci LMK

galerie lmk

Wydarzenia

Luty 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń!

pl pl pl