tlo_01 tlo_02 tlo_03

logo lmk

postacie lmk

Wyniki Konkursu "Słowo i Tożsamość" 2014

Wyniki Konkursu Literackiego im. Marii Danilewicz Zielińskiej Słowo i tożsamość:

Kategoria: szkoły gimnazjalne

I. miejsce – Kinga Szajkowska, Bliskie spotkania z kozą, Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół im. Marii Danilewicz Zielińskiej w Stawkach, opiekun: mgr Anna Stanek;

II. miejsce – Paulina Kozakiewicz, Stąd czy stamtąd?, Gimnazjum nr 12 im. Karola Wojtyły w Zespole Szkół nr 10 we Włocławku, opiekun: mgr Aleksandra Dereszewska;

III. miejsce – Oktawia Kilanowska, Zapusty w Kruszynie, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Kruszynie, opiekun: mgr Iwona Kanarek.

Ponadto Jury przyznało wyróżnienia:

– Krzysztof Pacholski, O kapitanie Raginisie i jego żołnierzach będzie ta opowieść, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Kruszynie, opiekun: mgr Iwona Kanarek;

– Michał Michalak, Bohater bez tytułu, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Kruszynie, opiekun: mgr Iwona Kanarek;

– Weronika Wódczak, Już ją pokochałam…, Publiczne Gimnazjum w Zespole Szkół im. Marii Danilewicz Zielińskiej w Stawkach, opiekun: mgr Anna Stanek.

Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne

I. miejsce – Jury zdecydowało o nieprzyznaniu pierwszej nagrody;

II. miejsce – Karen Chmielewska, Skarb pradziadka, Zespół Szkół Chemicznych we Włocławku, opiekun Sławomira Sieradzińska ex aequo z: Nadia Tuszyńska, Kujawy, moja mała ojczyzna, II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika we Włocławku, opiekun: mgr Elżbieta Rutkowska;

III. miejsce – Alina Poźniak, *** [Toruń, moja mała ojczyzna], III Liceum Ogólnokształcące im. S. B. Lindego w Toruniu, opiekun: mgr Małgorzata Kuźmińska ex aequo z: Natalia Jóźwiak, Inspiracje, III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku, opiekun: dr Miłosz Kłobukowski

Ponadto Jury przyznało wyróżnienie dla:

Karoliny Grzanki, za opowiadanie: Z miłości do tradycji, Zespół Szkół Chemicznych we Włocławku.

Kategoria: prace zagraniczne i polonijne

I. miejsce – Bożena Możejko, *** [Odkrywanie Białorusi] Białoruś, Porzecze, opiekun: mgr Anna Żołnierowicz

ex aequo z: Krystyna Kuśnierz, Gazeta po borysławsku, Polonijne Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące PLON w Warszawie, Ukraina;

II. miejsce – Aneta Grudzińska, W drodze do domu, Szkoła Średnia im. Świętego Stanisława Kostki w Podbrzeziu, Litwa, opiekun: mgr Anna Bartoszko

ex aequo z: Beata Markowska, Dziwny staruszek, Szkoła Średnia im. Świętego Stanisława Kostki w Podbrzeziu, Litwa, opiekun: mgr Anna Bartoszko;

III. miejsce – Maria Kunciw, Moja mała Ojczyzna, Polska Sobotnia Szkoła w Borysławiu, Ukraina

ex aequo z: Weronika Prysażniuk, Moja mała Ojczyzna, Polska Sobotnia Szkoła w Borysławiu, Ukraina.

dziennik elektroniczny

aktualnosci LMK

galerie lmk

Wydarzenia

Listopad 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń!

pl pl pl