tlo_01 tlo_02 tlo_03

logo lmk

postacie lmk

Konkurs Literacki na List

 

III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku ma przyjemność zaprosić wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w wojewódzkim konkursie literackim na list do Marii Danilewicz Zielińskiej. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Włocławka – Pan Andrzej Pałucki, Kujawsko–Pomorski Kurator Oświaty – Pani Anna Łukaszewska oraz Włocławskie Towarzystwo Naukowe.

 

 

Maria Danilewicz Zielińska była słynną absolwentką naszej Szkoły, literatką, badaczką emigracyjnego życia literackiego, która sławiła polską kulturę na salonach europejskich w wieku XX, dzięki czemu zarówno społeczność konopniczańska, jak i pozostali mieszkańcy Włocławka mają powody do dumy. Poprzez ogłoszenie konkursu, którego przedmiotem jest jej osoba oraz twórczość pragniemy oddać hołd wielkiej, choć nieco zapomnianej dziś, włocławiance, która zasługuje na godną formę upamiętnienia i przywrócenie należytego miejsca w pamięci mieszkańców Miasta. Stąd inicjatywa, której pomysłodawcą jest Dyrektor LMK – Pani Aneta Jaworska.

Zamysłem Organizatorów jest również popularyzacja dorobku pisarskiego i intelektualnego Marii Danilewicz Zielińskiej, a także propagowanie wśród młodzieży postawy nowoczesnego patriotyzmu opartego na kulcie tradycji i miłości do małej ojczyzny budowanej na przykładach nieprzeciętnych i zasłużonych dla kultury jednostek. Istotna wydaje się również praca nad kulturą literacką młodzieży, która coraz rzadziej posługuje się literackim językiem i formą listu w kontaktach międzyludzkich, wybierając raczej zdobycze nowoczesnej techniki.

Wraz z rozstrzygnięciem konkursu nastąpi uroczyste otwarcie sali im. Marii Danilewicz Zielińskiej w III Liceum im. Marii Konopnickiej połączone z krótką sesją naukową, a także wystawieniem programu artystycznego przez uczniów Liceum przygotowanych pod kierunkiem Pana Jana Polaka, Dyrektora Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku, który czynnie wspiera naszą inicjatywę.

Regulamin konkursu oraz materiały dodatkowe znajdują się w linku poniżej.

REGULAMIN KONKURSU

Zalecana Lektura

  

 

 

dziennik elektroniczny

aktualnosci LMK

galerie lmk

Wydarzenia

Listopad 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń!

pl pl pl