tlo_01 tlo_02 tlo_03

logo lmk

postacie lmk

II Ogólnopolski Konkurs na Prezentację

                                                             Włocławek, 22 października, 2013r.

Szanowni Państwo,

         W imieniu organizatorów oraz całej społeczności III LO im. Marii Konopnickiej we Włocławku bardzo   serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie na Niemieckojęzyczną/ Anglojęzyczną Prezentację, który już jako przedsięwzięcie cykliczne, zostanie zorganizowany przez nasze Liceum. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i służy rozwijaniu motywacji do poznawania języków obcych (w szczególności języka niemieckiego i angielskiego); wdrażaniu do nauki języka przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych; popularyzowaniu wiedzy dotyczącej zagadnień ogólnospołecznych, kulturowych i   popularnonaukowych oraz doskonaleniu umiejętności tworzenia wystąpień publicznych i argumentacji w języku obcym. Podsumowaniem konkursu będzie sesja popularnonaukowa z udziałem znanych autorytetów ze świata kultury i nauki. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Języki Obce w Szkole.        

           Głęboko wierzymy, iż w naszym przedsięwzięciu wychodzimy naprzeciw potrzebom młodego człowieka wspomagając go w jego wieloaspektowym rozwoju oraz podążamy z duchem zmian zachodzących w szeroko pojmowanej edukacji. Motywowanie uczniów do poszerzania horyzontów i pogłębianie znajomości języka obcego to niewątpliwie działanie bardzo ściśle związane z wymogami, jakie stawia przed nami współczesny świat.

Wszelkie szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w załączonym regulaminie i na stronie internetowej szkoły: www.lmkwloclawek.pl.

Z wyrazami szacunku,

Joanna Kijewska, nauczyciel j. angielskiego

Katarzyna Krzemińska, nauczyciel j. niemieckiego

 

REGULAMIN             Załącznik do regulaminu

frse logo1ore logo1kuratMnisterJOwS logo

dziennik elektroniczny

aktualnosci LMK

galerie lmk

Wydarzenia

Listopad 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń!

pl pl pl