tlo_01 tlo_02 tlo_03

logo lmk

postacie lmk

Turniej Debat

tD1      tD2

LMK w Turnieju Debat Historycznych

Nasza szkoła została zaproszona do udziału w projekcie edukacyjnym „Kujawsko – Pomorski Turniej Debat Historycznych”. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Delegatura IPN w Bydgoszczy.            

W rozgrywkach uczestniczyły drużyny z czterech miast: Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia i Włocławka. Nasze miasto reprezentowali właśnie uczniowie LMK. Do drużyny należeli: Agata Mazurek, Julia Szuman, Oliwia Pradun i Jan Kalinowski

Dyskusja toczyła się wokół ustalonej wcześniej tezy, której broniła strona Propozycji a którą próbowała obalić strona Opozycji. Tematyka dotyczyła trudnych zagadnień z historii Polski związanych z II wojną światową i okresem PRL.

Dla uczestników debaty odbyły się dwa szkolenia w Bydgoszczy. Pierwsze techniczne przygotowujące do prezentacji problemu, strategii i retoryki. Drugie merytoryczne, na którym pracownicy IPN kompleksowo omówili poruszane na turnieju zagadnienia.

Udział w tym przedsięwzięciu był dużym wyzwaniem ale także niezwykłą lekcją historii. Uczestnicy poddali analizie wydarzenia historyczne przedstawiając odmienne punkty widzenia. Nabyli doświadczenie w retoryce i strategii tak specyficznej dyskusji jaką jest forma debaty oksfordzkiej.

dziennik elektroniczny

aktualnosci LMK

galerie lmk

Wydarzenia

Listopad 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń!

pl pl pl