logo lmk

postacie lmk

STREFA GOŚCIA

Sport szkolny 2006 - 2007

We wrześniu 2006 r. pracę nauczycieli wychowania fizycznego w naszej szkole rozpoczęli: Urszula Zielińska i Tomasz Ulanowski. Jak co roku, pierwsze sportowe zmagania, to Biegi Przełajow i I rzut Ligi Lekkoatletycznej. Najlepszą biegaczką szkoły została w tym roku uczennica klasy I f Karina Zuchora.

Lekka atletyka stała się w bieżącym roku szkolnym wiodącą dyscypliną w naszej szkole, szczególnie wśród dziewcząt. W Sztafetowych Biegach Przełajowych organizowanych przez Miejski Szkolny Związek Sportowy nasze lekkoatletki zajęły III miejsce. Biegły w składzie: Magda Nowak, Monika Bandyszewska, Aleksandra Puławska, Weronika Augustowska, Marzena Gozdecka, Lena Waćkowska, Magda Glonek, Monika Gasińska, Agata Pranik, Karina Zuchora i w rezerwie: Weronika Łaska i Marta Bordoszewska. /Opiekun: Luiza Dryńska/

Sukcesem zakończyły się rozgrywki w piłkę ręczną chłopców. Po zaciętych bojach ostatecznie znaleźli się w finale Mistrzostw Włocławka zajmując III miejsce. Grali w składzie: Dawid Winny III g /kapitan/, Darek Pietrzak I c /bramkarz/, Klemiński Piotr IIa /bramkarz/, Krystian Kowlski IIIf, Mariusz Wyczałkowski III h, Michał Wiśniewski II f, Mariusz Wnukowski II f, Piotr Morawski II c, Bartosz Wodniak I a, Mateusz Jeziorny I g, Oktawian Janaczek I e, Bartosz Seklecki I e, Kacper Lewandowski III d, Patryk Fryzowski I c. Opiekun:A.Myszkowska./fot.8,9,10,11/

Również sukcesem dla LMK zakończyły się Mistrzostwa Miasta w pływaniu. Nasi chłopcy i dziewczęta byli pierwsi w sztafetach 4 x 50 m stylem dowolnym. Szczególnie dziewczęta wypadły pięknie w konkurencjach indywidualnych. Najlepsi z chłopców okazali się w tym roku Kamil Piechocki z kl. II f i Adam Barański z IIa.

Mistrzostwa Miasta w piłce siatkowej w tym roku nie były szczęśliwymi zawodami dla chłopców. Mimo, iż przygotowywali się do nich bardzo sumiennie /nawet w soboty/, niestety nie weszli do finału. Zabrakło wytrzymałości psychicznej, bo z techniką było bardzo dobrze. Natomiast dziewczęta zakwalifikowały się do finałowych rozgrywek i zajęły w nich 4 miejsce. Drużyny dziewcząt i chłopców prowadziła Urszula Zielińska /fot/15/. W siatkówkę grali: Dawid Winny, Damian Lewandowski, Mariusz Wyczałkowski, Rafał Woźniak, Kamil Kuczyński, Artur Matusiak, Kamil Ciarka, Patryk Fryzowski, Paweł Kozłowski, Adam Barański, Mariusz Wnukowski, Artur Gałązkiewicz, Bartek Woźniak, Jakub Gawrysiak. Reprezentacja dziewcząt: Aleksandra Borkowska, Lena Zakrzewska, Marta Trafna, Justyna Majchrzak, Monika Bandyszewska, Marta Kuligowska, Anna Grzybowska, Magda Szczepańska, Agata Pranik.

Marzec był miesiącem szczęśliwym dla sportowców, reprezentantów szkoły i miasta. Marzena Gozdecka, ucz. klasy III d została Mistrzynią Polski w boksie w swojej wadze! Siatkarki wraz z opiekunką Urszulą Zielińską wzięły udział w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 4. Zajęły III miejsce

Reprezentanci naszej szkoły znaleźli się po raz pierwszy w gronie trzech najlepszych szkół w Mistrzostwach Miasta w pływaniu na ergometrze wioślarskim. Chłopcy zajęli III, a dziewczęta IV miejsce. III miejsce wywalczyli: Kamil Piechocki II f, Michał Gralewski II e, Daniel Szałański, Jakub Stępień, Damian Lewandowski III a i Łukasz Woźniak. Dziewczęta startowały w składzie: Anna Grzybowska IIf, Anna Szepczyńska IIi, Joanna Plisińska III c, Kamila Kwiatkowska, Martyna Gryczko i Joanna Perczyńska III f. Opiekunowie: Luiza Dryńska i Tomasz Ulanowski.

Po raz pierwszy w historii sportu szkolnego, szkoła wystawiła reprezentację tenisa stołowego do międzyszkolnych rozgrywek miejskich. Skład reprezentacji to:.Monika Gasińska, Ib, Monika Dominikowska III b, Milena Wdowiak I g, Mariusz Wnukowski II f, Paweł Kwiatkowski III c, Oskar Witczak. Najlepszą zawodniczką szkoły została Monika Gasińska z kl. Ib. /Opiekunami byli Urszula Zielińska i Radosław Lewiński./

Chłopcy jak co roku, brali udział w turnieju piłki nożnej, organizowanym przez WSHE w ramach obchodów Dni Kultury i Techniki. Zajęli V miejsce /opiekun Radosław Lewiński i Tomasz Ulanowski/.

LMK górą - I miejsce dziewcząt w Lidze Lekkoatletycznej! Nasze lekkoatletki zajęły I miejsce w dwóch rzutach Ligi Lekkoatletycznej i również I miejsce w punktacji ogólnej - jako najlepsza szkoła w mieście w lekkiej atletyce. To zaszczytne, I miejsce wywalczyły: 100 m - Joanna Perczyńska Agata Pranik Milena Wietrzykowska 400 m- Magdalena Nowak Paulina Skowrońska 800 m - Krawczyk Anna Bordoszewska Marta Lena Waćkowska W dal Glonek Magda Monika Bandyszewska Karina Zuchora Kula Anna Grzybowska Agnieszka Lewandowska Anna Szepczyńska Kwiatkowska Kamila Politowska Barbara Puławska Aleksandra 4x100 m Pranik- Zuchora - Bandyszewska - Perczyńska W grupie chłopców najlepsze miejsca zajęli: 400 m - Koprowski Maciej 9 m 1500 m- Kuczyński Kamil 9 m w dal - Karkoszka Adrian 4 m Gralewski Michał - 2 m. kula Mielcarek Konrad - 8 m Piechocki Kamil - 9 m Opiekunem grupy dziewcząt była Luiza Dryńska i Wanda Wawrzyniak. Chłopców przygotowali: Radosław Lewiński i Tomasz Ulanowski.

W organizowanym przez LZK turnieju tenisa ziemnego o Puchar Instal-Projektu Kinga Światlak z kl. II d zajęła I a Natalia Walter z kl. II e III miejsce

Ostatnie zawody w tym roku to Mistrzostwa Włocławka w siatkówce plażowej. Zawody odbywały się w 35 stopniowym upale. W finale dziewcząt zagrały nasze dwie bardzo dobre siatkarki - Monika Bandyszewska i Ola Borkowska. Zajęły IV miejsce! W grupie chłopców startowali: Dawid Winny/tegoroczny absolwent lmk/ i Mariusz Wnukowski z kl. II f oraz duet nr 2 - Artur Matusiak z Kamilem Kuczyńskim, obaj z klasy I a. Ach co to były za mecze! Nasi wspaniali panowie szli jak burza, pokonując kolejne zespoły, by spotkać się w półfinale ze swoimi kolegami z reprezentacji szkoły. Grali "młodzi" na "starych" jako "lmk 1" i "lmk 2". Zwyciężyła jednak rutyna i doświadczenie, czyli duet Mariusz i Dawid, którzy zagrali w finale z zespołem z V LO. Wygrali po bardzo wyrównanej walce "na przewagi". "Młodzi", byli też niesamowici. Grali skupieni, prawie bez widocznych emocji, pokonali po zaciętej walce zespół z "Chemika". Tak więc, po raz pierwszy w historii naszego szkolnego sportu, z jednych zawodów chłopcy przynieśli do szkoły dwa Puchary - za I i III miejsce!

W dniu 14 czerwca wybraliśmy się z kilkoma klasami nad J. Czarne, na pokazy ratownictwa wodnego. W zawodach brał udział nasz tegoroczny maturzysta Damian Lewandowski i Kasia Kurant - ucz. Kl. I d.

W dn. 18 czerwca odbył się w szkole Dzień Sportu - podsumowanie całorocznej pracy nauczycieli wychowania fizycznego i ich podopiecznych. Imprezę rozpoczął występ cheerliderek ze szkoły podstawowej nr 10. Tańcem "break danse" popisał się uczeń kl. I e - Oktawian Janaczek

W siatkówce chłopców reprezentacja klas drugich przegrała z klasami pierwszymi, w siatkówce dziewcząt Mistrzem Szkoły została klasa II f /ubiegłoroczny mistrz/pokonując w finale klasę I f, III miejsce zajęła klasa I b a IV klasa II d. Chłopcy klas drugich odegrali się w koszykówce pokonując reprezentację klas pierwszych. W pchnięciu kulą zwyciężyła Ania Szepczyńska i Kamil Piechocki. W tenisie stołowym mistrzem został Marcin Kaczkowski z kl. I a i Edyta Dominikowska z kl. II b, skok w dal z miejsca wygrał Piotr Anczakowski z kl. II f i Edyta Dominikowska z kl. II b. Największa niespodzianka: konkurs hula hop wygrał jedyny startujący mężczyzna wśród płci żeńskiej - Kamil Rutkowski z klasy I d.

{joomplucat:7 limit=50|columns=4}