tlo_01 tlo_02 tlo_03

logo lmk

postacie lmk

Dzień niemiecki

We wtorek, 30 listopada 2010 roku w PWSZ we Włocławku odbył się Dzień Niemiecki, zorganizowany przez panią dr Katarzyna Krzemińską przy udziale Zakładu Filologii Germańskiej i Rosyjskiej PWSZ, którego głównym celem była promocja języka niemieckiego oraz propagowanie kultury niemieckiej. Patronat nad imprezš objął aktor i kabareciarz, rodowity Niemiec, mieszkający od 17 lat w Polsce – Steffen Möller, który jest ambasadorem polskiej mowy w Niemczech; we włocławskiej PWSZ wystąpił jednak jako popularyzator i orędownik języka niemieckiego.

Wśród zaproszonych gości pojawili się także konsul generalny RFN – Joachim Bleicker, przedstawiciele Instytutu Goethego oraz lektorzy DAAD.

Dzień Niemiecki, który miejmy nadzieję, na stałe zagości w kalendarzu imprez naszej PWSZ, otworzył JM Rektor, prof. zw. dr hab. Krzysztof A. Kuczyński, wyrażając swoje uznanie organizatorom oraz życząc dobrej zabawy wszystkim bardzo licznie zgromadzonym w auli PWSZ gościom. W ramach Dnia Niemieckiego odbyła się konferencja metodyczna z udziałem przybyłych gości oraz warsztaty Wydawnictwa Hueber, w których uczestniczyli nauczyciele germaniści z Włocławka i regionu, mając tym samym okazję do wspólnej dyskusji na temat przyszłoœci języka niemieckiego oraz wyrażenie poglądów w języku naszych zachodnich sšsiadów. Konferencja miała charakter wielośrodowiskowy i wielopokoleniowy, pozwoliła na ciekawą wymianę doświadczeń, a jej wyniki z pewnością okażą się bardzo przydatne w codziennej pracy nauczycieli języka niemieckiego.

Ponadto uczniowie z 45 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Włocławka i okolic wzięli udział w konkursie wiedzy o kulturze Niemiec. Zwycięzcy zostali obdarowani cennymi nagrodami, ufundowanymi przez wydawnictwa Hueber, LektorKlett, WSiP oraz Instytut Goethego.

Imprezom tematycznym towarzyszył jarmark bożonarodzeniowy, na którym studenci filologii germańskiej wystawili własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe, pierniki, zabawki z masy solnej, kalendarze adwentowe. Środki pozyskane ze sprzedaży wytworów studenckiego rękodzieła, zostały przekazane na schronisko dla zwierząt.

Katarzyna Krzemińska

fotorelacja

plakat

program dnia niemieckiego

media o dniu niemieckim

dziennik elektroniczny

aktualnosci LMK

galerie lmk

Wydarzenia

Kwiecień 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń!

pl pl pl