tlo_01 tlo_02 tlo_03

logo lmk

postacie lmk

Konopniczanie w Berlinie

W grudniu 2010 roku czterdzieścioro uczniów LMKa wzięło udział w edukacyjnej wycieczce do Berlina. Wycieczka miała charakter edukacyjno–krajoznawczy. Mając na uwadze najnowsze tendencje rozwoju europejskiej polityki językowej, organizatorki miały na celu wspierać mobilność uczniów, przyczyniając się tym samym do promowania nauki języków obcych, szerzenia idei różnorodności językowej oraz wielokulturowej Europy bez barier.

Celem nadrzędnym wycieczki było zatem promowanie dialogu międzykulturowego, nauka otwartości i tolerancji wobec innych kultur, zwiększenie świadomoœci kształtowania aktywnych, otwartych na świat, pełnych szacunku dla zróżnicowania kulturowego i opartych na wspólnych wartościach Unii Europejskiej postaw obywatelskich, rozwijanie zainteresowań, związanych z poznaniem innych kręgów kulturowych, poszerzenie wiadomości o Unii Europejskiej i krajach niemieckiego obszaru językowego oraz poznanie ich mieszkańców, zapewnienie swobodnej komunikacji językowej w kontaktach międzynarodowych, podniesienie jakości uczenia się i nauczania języka niemieckiego oraz pozyskiwanie środków i materiałów popularyzujšcych naukę języka niemieckiego.

Uczestnicy zwiedzili siedzibę rządu niemieckiego w Berlinie – Bundestag, uczestniczyli w spotkaniu z wydawnictwem materiałów do nauki języka niemieckiego – Hueber, odwiedzili Bundeszentrale für politische Bildung (instytucji działajšcej z dekretu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, która przede wszystkim wspiera demokratyczną świadomość oraz udział w życiu politycznym, pozostajšca niezależną i bezpartyjną; instytucja oferuje wiele materiałów do nauki języka niemieckiego na wszystkich poziomach nauki). Ponadto grupa udała się do Muzeum Pergamońskiego, jak i zwiedziła liczne zabytki Berlina, takie jak ewangelicka katedra, Uniwersytet Humboldta, Plac Bebela, Czerwony Ratusz, Plac Aleksandra z Wieżą Telewizyjną, Brama Brandenburska, pomnik poświęcony ofiarom holocaustu, Charlottenburg i inne.

fotorelacja

dziennik elektroniczny

aktualnosci LMK

galerie lmk

Wydarzenia

Kwiecień 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń!

pl pl pl