tlo_01 tlo_02 tlo_03

logo lmk

postacie lmk

Spotkanie I

III Liceum Ogolnoksztalcące im. Marii Konopnickiej we Wloclawku ma przyjemnośc poinformowac o niecodziennej wizycie gości z 4 stron świata.W ramach projektu PEACE odwiedzily nas 3 studentki z Bangladeszu, Kolumbii i Szwajcarii oraz student z Kanady.

PEACE to projekt mający na celu rozwoj zrozumienia miedzykulturowego wśrod polskiej mlodziezy z malych i średnich miast. Szerzy tolerancje, przyczynia sie do przelamywania stereotypow wśrod mlodych ludzi oraz sprawia, iz są oni bardziej otwarci na to, co dzieje sie na świecie.

Rozpoczecie projektu mialo miejsce 6 lutego 2006 roku, kiedy to powitano w Warszawie grupe 28 zagranicznych studentow reprezentujących rozne kraje i kultury. Wolontariusze zostali przeszkoleni i przygotowani do wizyty w szkolach. Przez nastepne sześc, siedem tygodni bedą podrozowac po Polsce i na zasadzie interaktywnych lekcji prezentowac w polskich liceach swoje kraje i prowadzic zajecia na temat tolerancji. Tegoroczna, piąta juz edycja projektu, podobnie jak poprzednia, organizowana jest pod patronatem Programu Organizacji Narodow Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP)

Studenci zagraniczni prowadzili 6-8 zajec dziennie. Mialy one postac interaktywnych lekcji, w trakcie ktorych przedstawiali swoje ojczyzny, pokazali slajdy i prezentacje multimedialne, prezentowali muzyke, tance, ulubione potrawy, opowiadali o sytuacji spoleczno-gospodarczej swojego kraju, tradycjach i obyczajach, a takze prowadzili dyskusje na tematy dotyczące tolerancji, i zrozumienia miedzykulturowego. Zdecydowaną zaletą tego typu zajec byl aktywny udzial zarowno nauczającego, jak i uczniow.

Lekcje prowadzono w jezyku angielskim, francuskim, hiszpanskim i niemieckim, co umozliwilo uczniom cwiczenie umiejetności jezykowych.

Zajecia byly wspanialym przykladem otwartości mlodych ludzi na inne kultury, mowienia o rzeczach trudnych, czesto bolesnych, tworzących naszą rzeczywistośc. Z drugiej strony byly świetem mlodości, pelnym humoru, zabawy i uśmiechu.

Program obejmowal rowniez dzialalnośc poza lekcyjną, oraz warsztaty tanca narodowego. Studentki z Bangladeszu, Kolumbii i Szwajcarii, przy licznym udziale naszej mlodziezy pokazaly, czym jest taniec w ich kulturach.

Dodatkową zaletą projektu jest fakt, ze wolontariusze zostali zakwaterowani w polskich rodzinach. Przedstawiając kulture i tradycje swojego kraju, poznali w sposob bezpośredni naszą historie i wspolczesnośc. Tym samym staną sie ambasadorami Polski w swoich ojczyznach, kiedy juz zakonczą misje i wrocą do domu.

Autorem projektu "PEACE - lekcja tolerancji" jest Komitet Lokalny AIESEC, Szkola Glowna Handlowa.

Koordynatorem z ramienia LMK jest Dariusz Loboda

{joomplucat:11 limit=24|columns=4}

dziennik elektroniczny

aktualnosci LMK

galerie lmk

Wydarzenia

Kwiecień 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń!

pl pl pl