Celem konkursu jest nagradzanie i upowszechnianie nowatorskich inicjatyw dotyczących nauczania i uczenia się języków charakteryzujących się wysoką jakością, wielostronnym charakterem, oryginalnością i innowacyjnością. Dotychczas polskim instytucjom przyznano 81 certyfikatów European Language Label (13 w 2002 r., 20 w 2003 r., 22 w 2004 r. i 26 w roku 2005). W konkursie mogą brać udział wszystkie rodzaje szkół, zarówno publiczne jak niepubliczne, uczelnie wyższe, placówki kształcenia językowego dla dzieci i dorosłych, ośrodki prowadzące kształcenie i doskonalenie zawodowe nauczycieli języków, oraz wszystkie instytucje edukacyjne zajmujące się nauczaniem i promowaniem języków; a w konkursie indywidualnym - wszyscy nauczyciele zajmujący się nauczaniem języków obcych. W 2006 roku Polska wzięła udział po raz kolejny w konkursie European Language Label organizowanym przez Komisję Europejską. Uroczystość zakończenia V edycji konkursu European Language Label i rozdania certyfikatów odbyła się 16 października 2006 w Warszawie w Sali Senatu w Pałacu Kazimierzowskim Uniwersytetu Warszawskiego.
Wśród nagrodzonych projektów znalazł się również projekt autorstwa pana Dariusza Łobody:
"Jeden świat - wiele języków"
Wprowadzenie:
Działania w ramach projektu "Jeden świat - wiele języków" oparte są na założeniu, że we współczesnym świecie nie wystarczy znajomość - choćby najlepsza - jednego języka obcego. Chcemy promować różne języki i - poprzez języki - różne, równie piękne i bogate kultury. Nasza działalność wpisuje się w starania Unii Europejskiej o zachowanie wielojęzykowości (Plurilinguisme) i różnorodności kulturowej.
Cele projektu
Realizacja projektu:
Zdjęcia z rozdania certyfikatów 16 października 2006 w Warszawie w Sali Senatu w Pałacu Kazimierzowskim Uniwersytetu Warszawskiego