tlo_01 tlo_02 tlo_03

logo lmk

postacie lmk

Trzecie Dni Francuskie

trwały od 12 lutego do 12 kwietnia 2002 roku. Zakończył je uroczysty finał w auli szkoły. Przeniesienie imprezy z jesieni na wiosnę związane jest z włączeniem Dni Francuskich w światowe obchody Dni Frankofonii.
W programie tradycyjnie już znalazły się:

  • konkurs wiedzy o Francji
  • prezentacja poezji i prozy
  • przegląd piosenki
  • pieczenie francuskich ciasteczek
  • referaty: "Życie i twórczość Gilberta Bécaud" oraz  "Historia języka francuskiego i frankofonii"
  • film dokumentalny o drodze do sławy G.Bécaud

nauka piosenki G. Bécaud Et maintenant..

Nowością było przygotowanie specjalnej gazetki La Grenouille oraz wystawki okolicznościowej prezentującej kraje francuskojęzyczne. Po raz pierwszy uczniowie i organizatorzy imprezy uhonorowali nauczycieli zasłużonych w propagowaniu kultury francuskiej. Dyplom uznania, tytuł Miłośnika Kultury Francuskiej i symboliczną zieloną żabę otrzymała Pani Dyrektor Krystyna Sobczak oraz Pani Profesor Danuta Stypińska. Wyróżniono również uczennice: Justynę Kozłowską, Alicję Majewską, Justynę Podralską i Renatę Wódkowską ( wszystkie z klasy IV g ) za szczególne osiągnięcia w nauce języka francuskiego, pomyślnie zdane egzaminy DELF i udział w licznych konkursach

W imieniu organizatorów, serdecznie dziękuję uczestnikom Dni Francuskich, za ogromne zaangażowanie. Dziękuję zarówno artystom, akompaniatorom, pomocy technicznej i wszystkim, którzy wspierali nas dobrym słowem! Liczymy na Was również w roku przyszłym! Dziękuję Dyrekcji szkoły za patronat, przychylność i pomoc. Dziękuję sponsorom Dni Francuskich. Miło nam również zauważyć, że otrzymaliśmy bardzo wiele życzeń, podziękowań i przychylne recenzje w prasie i radiu.

W imieniu organizatorów - Dariusz Łoboda

Sponsorzy : Komitet Rodzicielski LMK, p.Krystyna Sobczak, p .D. Łoboda.

dziennik elektroniczny

aktualnosci LMK

galerie lmk

Wydarzenia

Marzec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń!

pl pl pl