tlo_01 tlo_02 tlo_03

logo lmk

postacie lmk

Drugie Dni Francuskie

Po ubiegłym sukcesie Dni Francuskich, zrodził się pomysł przekształcenia ich w imprezę cykliczną, której finał będzie miał miejsce jesienią. Tegoroczna, druga edycja rozpoczęła się 16 października, a zakończyła uroczystym, ponad trzygodzinnym finałem w auli szkoły 16 listopada 2000

W programie, oprócz kontynuacji ubiegłorocznych dyscyplin :

  • konkursu wiedzy o Francji
  • prezentacji poezji i prozy
  • przeglądu piosenki
  • pieczenia francuskich ciasteczek

znalazły sie również nowości:

  • referat Życie i twórczość Edith Piaf
  • referat o przyjaźni polsko - francuskiej
  • film dokumentalny o zabytkach Paryża
  • film dokumentalny o drodze do sławy E. Piafnauka piosenek Joe Dassin i Edith Fiaf

Ciekawostką jest, że oprócz piosenek francuskich, usłyszeliśmy również belgijskie i kanadyjskie, a nawet jedną piosenkę polską przełożoną i wykonaną specjalnie na tę okazję! Na scenie po raz pierwszy zaprezentowały się grupy językowe, a nawet całe klasy! Łącznie około 200 osób! Rozbrzmiewały piosenki wesołe i refleksyjne, ludowe, rockowe a nawet rap! Podobnie wśród prezentowanych wierszy były francuskie przekłady Tuwima, i Poświatowskiej, a w liryczny nastrój wprowadził nas utwór na skrzypce Pachelbela.

Miło nam również powiedzieć, że otrzymaliśmy bardzo wiele życzeń , podziękowań i przychylne recenzje w prasie. W imieniu organizatorów, serdecznie dziękuję uczestnikom Dni Francuskich, za ich ogromne zaangażowanie. Dziękuję zarówno artystom, akompaniatorom, pomocy technicznej i wszystkim, którzy wspierali nas dobrym słowem! Liczymy na Was również w roku przyszłym! Dziękuję Dyrekcji szkoły za patronat, przychylność i pomoc. Dziękuję sponsorom Dni Francuskich i połączonej z nimi, po raz pierwszy akcji charytatywnej.

Dariusz Łoboda

Sponsorzy : Komitet Rodzicielski LMK, p. Krystyna Ryniec, p. S. Szarzyńska, i p .D. Łoboda, młodzież i nauczyciele liceum.

dziennik elektroniczny

aktualnosci LMK

galerie lmk

Wydarzenia

Kwiecień 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń!

pl pl pl