tlo_01 tlo_02 tlo_03

logo lmk

postacie lmk

Czwarte Dni Francuskie

trwały od 17 lutego do 4 kwietnia 2003 roku. Zwieńczeniem był uroczysty finał w auli szkoły. Podobnie jak w latach ubiegłych imprezie towarzyszyło duże zainteresowanie.
W programie tradycyjnie już znalazły się:

  • konkurs wiedzy o Francji
  • prezentacja poezji i prozy francuskojęzycznej
  • przegląd piosenki
  • pieczenie francuskich ciasteczek
  • referat - w tym roku o symbolach Francji
  • obejrzenie sztuki telewizyjnej Świętoszek Moliera z Andrzejem Sewerynem i Michałem Żebrowskim
  • nauka piosenek
  • wydanie okolicznościowego - piątego numeru gazetki francuskiej La Grenouille

Nowością było włączenie do programu wystawienia fragmentów sztuki francuskiej. Wybór padł na Świętoszka Moliera. A zadaniu sprostały uczennice klasy III G: Dorota Ambrożewicz, Dagmara Grunt, Magdalena Paszkiewicz oraz Natalia Orbaczewska. Nowością było także zorganizowanie 2 kolejnych konkursów. Pierwszy z nich to konkurs plastyczny pod tytułem Dla mnie Francja to.. Celem organizatorów było pozyskanie możliwie największej liczby skojarzeń dotyczących Francji, przy zachowaniu całkowitej swobody w doborze techniki i środków przekazu. Druga nowość to konkurs literacki na najpiękniejszy i najbardziej oryginalny list miłosny (sic!). Tegoroczny harmonogram Dni Francuskich został ogłoszony kilka dni po szaleństwie walentynkowym - stąd pomysł na konkurs. Miłą niespodzianką był gościnny występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2. Paulina Linowska - uczennica pani Małgorzaty Tomaszewskiej, nauczyciela języka francuskiego w tej szkole - przedstawiła wierszyk A la vitesse d'un escargot oraz bajkę o Czerwonym Kapturku. Oba wykonania zostały bardzo gorąco przyjęte.

Tradycyjnie już wyróżniono uczenia klasy maturalnej, który szczególnie angażował się w Dni Francuskie lub ma inne znaczące osiągnięcia w nauce języka francuskiego, brał udział w konkursach, zdał bardzo dobrze egzaminy DELF. W tym roku nagrodę tę przyznano Emilii Mańkowskiej z klasy IV g.

A oto pozostałe konkursy i wyróżnienia:

Konkursie wiedzy o Francji: do pierwszego etapu przystąpiło 15 zawodników. Do drugiego zakwalifikowało się 9, a do finału weszło 4. Wszyscy zawodnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom. Musieli odpowiadać na pytania z zakresu historii, geografii, literatury, polityki, cywilizacji i turystyki. Poziom był wysoki i wyrównany! A oto zwycięzcy:
Marta Dąbrowska z III b - I miejsce
Krzysztof Pietras z III d - II miejsce
Karolina Drozdowska z III b - III miejsce
Dagmara Grunt z III g - IV mieksce
Rozstrzygnięcie konkursu tradycyjnie miało miejsce w czasie koncertu finałowego w auli szkoły, przy żywym dopingu publiczności.

Konkurs na najpiękniejszy list miłosny: wpłynęły 23 prace. Najlepsze prace przedstawiły:
Alicja Kurlapska z IV g - I miejsce
Dagmara Grunt z III g - II miejsce
Beata Szachulska - III -
Agata Głażewska z IV g - III miejsce

Konkurs plastyczny cieszył się dużym zainteresowaniem. Spośród 30 prac jury w składzie: Pani Dyrektor Krystyna Sobczak, Pani Pedagog Renata Orlikowska, nauczyciele języka francuskiego i młodzież wyróżniło i nagrodziło: Blanka Szpadzińska z IV g - I miejsce za pracę Wieża Eiffla namalowaną na szkle. Agata Goliszek z III h - II miejsce za pracę pod tytułem Winnica, pastela Agata Korycka z III g - III lokata za Żabkę, pastela Praca zbiorowa dziewcząt z I h Kornelii Mroczkowskiej, Pauliny Kanderskiej, Agaty Wasilewskiej, Małgorzaty Kowalskiej i Katarzyny Nowakowskiej za pracę wykonaną techniką kolażu ( zdjęcia, plastelina ) zatytułowaną Francja.

prezentacji poezji i prozy udział wzięły: Katarzyna Mezer z III g, Dominika Wilczyska z I b, Joanna Stawisińska z IV g, Joanna Pełnikowska z III h, Dorota Ambrożewicz z III g

W prezentacji piosenki wystąpili: Emilia Mańkowska z IV g, Artur Koprowicz z IVg, Rafał Zieliński z III g i Jakub Chwalisz z III h.

Piosenki klasowe: I a , I b , I c,d,e, I f,g, III a,d, III g,h, III g
Referat przygotowała Natalia Nejman z IV g, wygłosiła - Beata Szachulska z III g
Pieczenie ciasteczek - wszystkie klasy języka francuskiego.
Uroczysty finał prowadzili Katarzyna Ryniec i Radosław Sadowski z III g.

W imieniu organizatorów, serdecznie dziękuję uczestnikom Dni Francuskich, za ogromne zaangażowanie. Dziękuję zarówno artystom, akompaniatorom, pomocy technicznej i wszystkim, którzy wspierali nas dobrym słowem! Liczymy na Was również w roku przyszłym! Dziękuję Dyrekcji szkoły za patronat, przychylność i pomoc, sponsorom Dni Francuskich oraz zaproszonym gościom.

W imieniu organizatorów - Dariusz Łoboda

dziennik elektroniczny

aktualnosci LMK

galerie lmk

Wydarzenia

Luty 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń!

pl pl pl