tlo_01 tlo_02 tlo_03

logo lmk

postacie lmk

AKTUALNOŚCI

Konopniczanie w Farze

KONOPNICZANIE UCZESNICZYLI WE MSZY ŚW. W INTENCJI PSZCZELARZY

 Bóg ustami Syracha mówi w Piśmie Świętym: Mała jest pszczoła wśród latających stworzeń, lecz owoc jej ma pierwszeństwo pośród słodyczy. (Syr. 11.3)

m1     m2

10 grudnia 2017 r. po liturgicznym wspomnieniu św. Ambrożego (7 grudnia – patron pszczelarzy) w naszej świątyni o godz. 9.30 odprawiona została koncelebrowana Msza św. w intencji bartników z REGIONALNEGO ZWIĄZKU PSZCZELARZY ZIEMI KUJAWSKO – DOBRZYŃSKIEJ WE WŁOCŁAWKU. Mszę odprawił proboszcz ks. dr Henryk Witczak . We Mszy Świętej uczestniczyła Pani Poseł na Sejm RP dr Joanna Borowiak, uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej, którzy zadbali o liturgię słowa , poczty sztandarowe oraz licznie zgromadzeni pszczelarze rejonu włocławskiego.

Miód jest bardzo cennym produktem o wielkich walorach odżywczych i leczniczych. Biorąc do ręki miód możemy mówić, że jest to owoc drzew,  kwiatów oraz pracy pszczół. Pszczoła jest symbolem pracowitości. Żyje krótko, a połowa życia mija jej na ciężkiej pracy. Jedna, samotna pszczoła niewiele by zdziałała, lecz pszczela rodzina to bardzo dobrze organizowany organizm. My, zwykli ludzie, od pszczół możemy uczyć się pracowitości. Od pszczelej rodziny natomiast możemy nauczyć się poszanowania i doceniania wartości rodziny, dziś tak atakowanej i poddawanej niszczycielskiej propagandzie.

W procesji z darami pszczelarze złożyli na ołtarzu owoce pracy pszczelego roju w postaci miodu, pyłku pszczelego, jak również Paschał z pszczelego wosku, który zostanie poświęcony w Wielką Sobotę podczas liturgii światła i wody.

Uczestnicy Eucharystii podziękowali uczniom i katechetom za pięknie przygotowaną Mszę Świętą . To kolejny dowód na to, że nasi licealiści są wspaniałymi ambasadorami tegorocznej Jubilatki.

                                                                                                     mgr lic. Dariusz Duszeński

                                                                                                                  Katecheta

m3

dziennik elektroniczny

aktualnosci LMK

archiwum LMK

galerie lmk

Wydarzenia

Styczeń 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń!

pl pl pl