tlo_01 tlo_02 tlo_03

logo lmk

postacie lmk

AKTUALNOŚCI

TOMUN 2017

Uczniowie LMK na obradach  TO MUN

Delegaci z III LO we Włocławku już trzeci raz obradowali w Toruniu w ramach młodzieżowej symulacji ONZ. W tych dniach razem z przedstawicielami różnych krajów Europy, próbowali rozwiązać problemy współczesnego świata. Uczniowie LMK w tym roku reprezentowali następujące kraje: Wielką Brytanię, Norwegię, Afganistan oraz Czad. Spotkania z młodzieżą ze Szwecji, Holandii, Luksemburga, Niemiec, Ukrainy, Słowacji i Węgier obfitowały we wrażenia ,nie tylko w trakcie obrad ale i później przy niezobowiązującym, kuluarowym spędzaniu wspólnie czasu. Zaowocowały nawiązaniem dłuższych znajomości a wspomnienia na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów.

ToMun1  ToMun2

 

 

 

 

A oto jak sami uczestnicy oceniają swój udział w tegorocznym  TO MUNie:

„Był to z pewnością niezapomniany wyjazd, który trzeba powtórzyć. Poznanie tylu ciekawych ludzi oraz możliwość doświadczenia choć kawałka prawdziwej polityki na długo zapadnie w mojej pamięci.”

Jakub Chilczuk

Kiedy usłyszałam o symulacjach obrad ONZ dla młodzieży, byłam dosyć sceptyczna. W końcu co ciekawego może być w nudnych debatach? Jednak gdy zobaczyłam, czym naprawdę jest ToMUN, zdecydowałam, że bez względu na to co będzie, za rok na pewno pojadę tam kolejny raz! W ciągu tych trzech w Toruniu spędziłam wspaniały czas, rozwinęłam mój angielski, dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy o innych krajach i co najważniejsze - poznałam mnóstwo świetnych osób z całej Europy! Cudowna atmosfera, otwarci ludzie i wspomnienia na całe życie - serdecznie polecam każdemu, kto chce spędzić fajnie czas!

Lucyna Sutkowska

Wzięcie udziału w Tomunie było bardzo interesującym doświadczeniem. Myślę, że tego typu projekty  są bardzo przydatne dla wszystkich którzy  wstydzą się wystąpień publicznych, chcą się po prostu sprawdzić albo chcą spróbować czegoś nowego, a przy tym świetnie się bawić. Jest to również świetna okazja do nawiązania nowych  znajomości. Moim zdaniem Tomun był świetnym wyborem i zachęcam wszystkich aby również spróbowali.

Natalia Zaremba , klasa III C

ToMUN to było niezwykłe doświadczenie oraz niesamowita przygoda. Poznałam tam wielu miłych, pozytywnie nastawionych ludzi. Naszym zadaniem było pisanie rezolucji, które następnie musiały być zatwierdzone przez innych delegatów z każdego sektora. W trakcie wyjazdu miałam okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe, ponieważ z powodu obecności delegatów z innych krajów debaty były prowadzone w języku angielskim. Myślę, że warto było  wziąć udział w tym projekcie.

ToMUN was a great experience and also an amazing adventure. I have met lot of nice people who have been cheerful and really positive.Our tasks were based on writing resolutions which then had to be approved by the other delegates from each sector. During the meeting I was having an occasion to check my English skills and abilities because there were delegates from abroad and  every debate was conducted in English. I think that it was worth taking part in this project.

AldonaZaremba, III D

Wyjazd do Torunia na Model United Nations był dla mnie ogromnym wyzwaniem, ponieważ był to mój pierwszy takiego typu wyjazd. Na miejscu możemy nie tylko podszkolić swój język, rozwinąć umiejętności negocjacji ale również spotkać wielu fantastycznych ludzi, którzy chętnie nam pomogą oraz nawiązać nowe przyjaźnie ,które zostaną z nami na długo. Mam nadzieję, że to nie był mój ostatni MUN.

Klaudia Rybicka

dziennik elektroniczny

aktualnosci LMK

archiwum LMK

galerie lmk

Wydarzenia

Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń!

pl pl pl