tlo_01 tlo_02 tlo_03

logo lmk

postacie lmk

AKTUALNOŚCI

Turniej Historycznych Debat Oksfordzkich

LMK w półfinale Turnieju Historycznych Debat Oksfordzkich

Już po raz drugi nasza szkoła została zaproszona do udziału w projekcie edukacyjnym „Kujawsko – Pomorski Turniej Historycznych Debat Oksfordzkich”. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Delegatura IPN w Bydgoszczy.

W rozgrywkach uczestniczyły drużyny z czterech miast: Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia i Włocławka. Nasze miasto reprezentowali właśnie uczniowie LMK.

Do drużyny należeli: Aleksandra Kozłowska, Emilia Leśniewska, Wiktoria Więcławska i Kamil Kazimierczyk. Miło nam poinformować ,że uczniom naszej szkoły udało się awansować do półfinału turnieju.

Dyskusja toczyła się wokół ustalonej wcześniej tezy, której broniła strona Propozycji a którą próbowała obalić strona Opozycji. Tematyka dotyczyła trudnych zagadnień z historii Polski związanych z 20 – leciem międzywojennym i II wojną światową.

Dla uczestników debaty odbyły się dwa szkolenia w Bydgoszczy. Pierwsze techniczne przygotowujące do prezentacji problemu, strategii i retoryki.

Drugie merytoryczne, na którym pracownicy IPN kompleksowo omówili poruszane na turnieju zagadnienia.

Udział w tym przedsięwzięciu był dużym wyzwaniem ale także niezwykłą lekcją historii. Uczestnicy poddali analizie wydarzenia historyczne przedstawiając odmienne punkty widzenia. Nabyli doświadczenie w retoryce i strategii tak specyficznej dyskusji jaką jest forma debaty oksfordzkiej.

debata 117 debata 217

dziennik elektroniczny

aktualnosci LMK

archiwum LMK

galerie lmk

Wydarzenia

Kwiecień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Najbliższe wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń!

pl pl pl